Interviews

Forbes Magazine | Women Voice | December 2021


Cercle Diplomatique | December 2021


Moja Kultúra

Slávka Zámečníková: Slovanských autorov spievam veľmi rada

„Je umenie nájsť krásu v niečom, v čom nie je na prvý pohľad badateľná,“ hovorí pre náš portál sopranistka Slávka Zámečníková, sólistka Viedenskej štátnej opery, ktorá hosťovala na premiére Góreckého Symfónie Žalostných piesní Štátneho divadla Košice pod taktovkou Petra Valentoviča.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK


Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková: Som bežec na dlhé trate

Štátne divadlo Košice pripravuje v krátkom časovom slede trojicu mimoriadnych koncertov. Na tom prvom zaznie 20. novembra v Kunsthalle so začiatkom o 19.15 hodine 3. Symfónia Henryka Góreckeho. Orchester ŠD Košice bude dirigovať Peter Valentovič a ako sólistka sa predstaví slovenská sopranistka Slávka Zámečníková, mladá umelkyňa, ktorá si už podmanila javiská prestížnych európskych operných domov. V rozhovore prezradila, čím je pre ňu Góreckého dielo zaujímavé, ako je spokojná na poste sólistky Štátnej opery vo Viedni, ale aj to, prečo jej vyhovuje, že dokáže byť aj bezstarostná.

PREČÍTAŤ ČLÁNOKOpernring 2 | Juni 2021


Bühne Magazin | May 2021

Slávka Zámečníková: Traumstimme im Traumhaus

Slávka Zámečníková ist gekommen, um zu bleiben. Erst seit Herbst im Opernensemble, singt sie jetzt die Poppea. Ein Treffen mit einer, die bald ganz groß wird.

WEITER LESEN


Bánovské noviny | April 2021


Pravda.sk

Sopranistka Slávka Zamečníková rada kraľuje sama sebe

Spevácku dráhu sopranistky Slávky Zámečníkovej odštartovalo víťazstvo na medzinárodných vokálnych súťažiach – súťaží Antonína Dvořáka v roku 2016 v Karlových Varoch a o rok neskôr na 22. ročníku súťaže Mikuláša Schneidera-Trnavského. Jeden z najväčších talentov európskeho vokálneho umenia, sopranistka Slávka Zámečníková o svojich začiatkoch, súťažiach a osobnostiach, ktoré ju formovali.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK


Opernring 2 – Wiener Staastoper Magazine | October 2020

READ MORE


Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková dnes nezaspieva, budúcu sezónu vo Viedni má však nabitú

Reštrikcie vyplývajúce z pandémie koronavírusu, pochopiteľne, nedovolili koncert zrealizovať, no podľa vyjadrenia riaditeľa agentúry Jána Koreckého s umelkyňou úpenlivo hľadajú náhradný termín. Verme, že aj napriek nabitému kalendáru Slávky Zámečníkovej, od sezóny 2020/2021 sólistky Viedenskej štátnej opery, sa podarí nájsť voľné okienko. Tam ju totiž čaká doslova maratón s desiatkou nových postáv, z polovice veľkých, i koncerty. Vyše štyridsať vystúpení!

PREČÍTAŤ ČLÁNOK


FORBES | 30 under 30


HUDOBNÝ ŽIVOT


SLOVENKA


TV Oko


SME.SK – Kultúra

Operná hviezda Zámečníková: Na Slovensku často stačí priemer, to je demotivujúce

O slovenskej sopranistke SLÁVKE ZÁMEČNÍKOVEJ hovoria, že je jednou z najsľubnejších operných speváčok súčasnosti, a to aj v celosvetovom kontexte. Keď spieva, kritici hovoria, že je to pôžitok, s akým sa na Slovensku stretávame skôr výnimočne. Jej hlas opisujú ako sýty, zvučný a anjelsky sfarbený. V rozhovore pre SME porozprávala, prečo by podobný úspech nikdy nedosiahla, keby ostala na Slovensku, čo ju dokáže motivovať aj kedy bude na Slovensku opäť spievať.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK


Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková: Mladý operný spevák drží šťastie vo vlastných rukách

S mladou opernou speváčkou Slávkou Zámečníkovou, ktorá nás mimoriadne úspešne reprezentuje v zahraničí, sme sa rozprávali nielen o jej pôsobení v Opernom štúdiu v Berlíne či speváckych súťažiach, ale aj o prvých rolách na medzinárodnej opernej scéne, najbližších aktivitách a plánoch do budúcna.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK


Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková získala striebro na najväčšej medzinárodnej speváckej súťaži v Poľsku

Varšava – Na desiatom ročníku Medzinárodnej speváckej súťaže Stanisława Moniuszka v Poľsku sa o víťazstvo uchádzalo okolo 400 mladých spevákov, z ktorých napokon 86 zabojovalo o výhru v troch kolách. Prvé miesto získala ruská sopranistka Maria Motolygina, do finále sa v náročnej konkurencii prebojovala aj slovenská sopranistka Slávka Zámečníková, ktorá získala 2. miesto a trojicu hlavných výhercov uzatvára tenorista Long Long z Číny.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK


SLOVENSKÉ DOTYKY


HUDEBNÍ ROZHLEDY


Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková: Operu vnímam ako pôdu, na ktorej sa môžem naplno realizovať

Víťazkou 22. ročníka Medzinárodnej speváckej súťaže Mikuláša Schneidera-Trnavského v Trnave sa stala sopranistka Slávka Zámečníková v súčasnosti študentka Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíne. V rozhovore pre Opera Slovakia porozprávala o svojej rozbiehajúcej sa kariére, o súťažiach, plánoch a vnímaní svojho vysnívaného povolania opernej speváčky.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK