Interviews

Pravda.sk

Sopranistka Slávka Zamečníková rada kraľuje sama sebe

Spevácku dráhu sopranistky Slávky Zámečníkovej odštartovalo víťazstvo na medzinárodných vokálnych súťažiach – súťaží Antonína Dvořáka v roku 2016 v Karlových Varoch a o rok neskôr na 22. ročníku súťaže Mikuláša Schneidera-Trnavského. Jeden z najväčších talentov európskeho vokálneho umenia, sopranistka Slávka Zámečníková o svojich začiatkoch, súťažiach a osobnostiach, ktoré ju formovali.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

Wiener Staastoper Magazine | October issue

READ MORE

Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková dnes nezaspieva, budúcu sezónu vo Viedni má však nabitú

Reštrikcie vyplývajúce z pandémie koronavírusu, pochopiteľne, nedovolili koncert zrealizovať, no podľa vyjadrenia riaditeľa agentúry Jána Koreckého s umelkyňou úpenlivo hľadajú náhradný termín. Verme, že aj napriek nabitému kalendáru Slávky Zámečníkovej, od sezóny 2020/2021 sólistky Viedenskej štátnej opery, sa podarí nájsť voľné okienko. Tam ju totiž čaká doslova maratón s desiatkou nových postáv, z polovice veľkých, i koncerty. Vyše štyridsať vystúpení!

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

FORBES | 30 under 30

HUDOBNÝ ŽIVOT

SLOVENKA

TV Oko

SME.SK – Kultúra

Operná hviezda Zámečníková: Na Slovensku často stačí priemer, to je demotivujúce

O slovenskej sopranistke SLÁVKE ZÁMEČNÍKOVEJ hovoria, že je jednou z najsľubnejších operných speváčok súčasnosti, a to aj v celosvetovom kontexte. Keď spieva, kritici hovoria, že je to pôžitok, s akým sa na Slovensku stretávame skôr výnimočne. Jej hlas opisujú ako sýty, zvučný a anjelsky sfarbený. V rozhovore pre SME porozprávala, prečo by podobný úspech nikdy nedosiahla, keby ostala na Slovensku, čo ju dokáže motivovať aj kedy bude na Slovensku opäť spievať.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková: Mladý operný spevák drží šťastie vo vlastných rukách

S mladou opernou speváčkou Slávkou Zámečníkovou, ktorá nás mimoriadne úspešne reprezentuje v zahraničí, sme sa rozprávali nielen o jej pôsobení v Opernom štúdiu v Berlíne či speváckych súťažiach, ale aj o prvých rolách na medzinárodnej opernej scéne, najbližších aktivitách a plánoch do budúcna.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková získala striebro na najväčšej medzinárodnej speváckej súťaži v Poľsku

Varšava – Na desiatom ročníku Medzinárodnej speváckej súťaže Stanisława Moniuszka v Poľsku sa o víťazstvo uchádzalo okolo 400 mladých spevákov, z ktorých napokon 86 zabojovalo o výhru v troch kolách. Prvé miesto získala ruská sopranistka Maria Motolygina, do finále sa v náročnej konkurencii prebojovala aj slovenská sopranistka Slávka Zámečníková, ktorá získala 2. miesto a trojicu hlavných výhercov uzatvára tenorista Long Long z Číny.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

SLOVENSKÉ DOTYKY

HUDEBNÍ ROZHLEDY

Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková: Operu vnímam ako pôdu, na ktorej sa môžem naplno realizovať

Víťazkou 22. ročníka Medzinárodnej speváckej súťaže Mikuláša Schneidera-Trnavského v Trnave sa stala sopranistka Slávka Zámečníková v súčasnosti študentka Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíne. V rozhovore pre Opera Slovakia porozprávala o svojej rozbiehajúcej sa kariére, o súťažiach, plánoch a vnímaní svojho vysnívaného povolania opernej speváčky.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK