Interviews

Bühne Magazin / May 2021 issue

Slávka Zámečníková: Traumstimme im Traumhaus

Slávka Zámečníková ist gekommen, um zu bleiben. Erst seit Herbst im Opernensemble, singt sie jetzt die Poppea. Ein Treffen mit einer, die bald ganz groß wird.

WEITER LESEN

Bánovské noviny / April 2021

Pravda.sk

Sopranistka Slávka Zamečníková rada kraľuje sama sebe

Spevácku dráhu sopranistky Slávky Zámečníkovej odštartovalo víťazstvo na medzinárodných vokálnych súťažiach – súťaží Antonína Dvořáka v roku 2016 v Karlových Varoch a o rok neskôr na 22. ročníku súťaže Mikuláša Schneidera-Trnavského. Jeden z najväčších talentov európskeho vokálneho umenia, sopranistka Slávka Zámečníková o svojich začiatkoch, súťažiach a osobnostiach, ktoré ju formovali.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

Opernring 2 – Wiener Staastoper Magazine | October 2020 issue

READ MORE

Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková dnes nezaspieva, budúcu sezónu vo Viedni má však nabitú

Reštrikcie vyplývajúce z pandémie koronavírusu, pochopiteľne, nedovolili koncert zrealizovať, no podľa vyjadrenia riaditeľa agentúry Jána Koreckého s umelkyňou úpenlivo hľadajú náhradný termín. Verme, že aj napriek nabitému kalendáru Slávky Zámečníkovej, od sezóny 2020/2021 sólistky Viedenskej štátnej opery, sa podarí nájsť voľné okienko. Tam ju totiž čaká doslova maratón s desiatkou nových postáv, z polovice veľkých, i koncerty. Vyše štyridsať vystúpení!

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

FORBES | 30 under 30

HUDOBNÝ ŽIVOT

SLOVENKA

TV Oko

SME.SK – Kultúra

Operná hviezda Zámečníková: Na Slovensku často stačí priemer, to je demotivujúce

O slovenskej sopranistke SLÁVKE ZÁMEČNÍKOVEJ hovoria, že je jednou z najsľubnejších operných speváčok súčasnosti, a to aj v celosvetovom kontexte. Keď spieva, kritici hovoria, že je to pôžitok, s akým sa na Slovensku stretávame skôr výnimočne. Jej hlas opisujú ako sýty, zvučný a anjelsky sfarbený. V rozhovore pre SME porozprávala, prečo by podobný úspech nikdy nedosiahla, keby ostala na Slovensku, čo ju dokáže motivovať aj kedy bude na Slovensku opäť spievať.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková: Mladý operný spevák drží šťastie vo vlastných rukách

S mladou opernou speváčkou Slávkou Zámečníkovou, ktorá nás mimoriadne úspešne reprezentuje v zahraničí, sme sa rozprávali nielen o jej pôsobení v Opernom štúdiu v Berlíne či speváckych súťažiach, ale aj o prvých rolách na medzinárodnej opernej scéne, najbližších aktivitách a plánoch do budúcna.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková získala striebro na najväčšej medzinárodnej speváckej súťaži v Poľsku

Varšava – Na desiatom ročníku Medzinárodnej speváckej súťaže Stanisława Moniuszka v Poľsku sa o víťazstvo uchádzalo okolo 400 mladých spevákov, z ktorých napokon 86 zabojovalo o výhru v troch kolách. Prvé miesto získala ruská sopranistka Maria Motolygina, do finále sa v náročnej konkurencii prebojovala aj slovenská sopranistka Slávka Zámečníková, ktorá získala 2. miesto a trojicu hlavných výhercov uzatvára tenorista Long Long z Číny.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK

SLOVENSKÉ DOTYKY

HUDEBNÍ ROZHLEDY

Operaslovakia.sk

Slávka Zámečníková: Operu vnímam ako pôdu, na ktorej sa môžem naplno realizovať

Víťazkou 22. ročníka Medzinárodnej speváckej súťaže Mikuláša Schneidera-Trnavského v Trnave sa stala sopranistka Slávka Zámečníková v súčasnosti študentka Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíne. V rozhovore pre Opera Slovakia porozprávala o svojej rozbiehajúcej sa kariére, o súťažiach, plánoch a vnímaní svojho vysnívaného povolania opernej speváčky.

PREČÍTAŤ ČLÁNOK